WYDARZENIA: Na zdjęciu widzimy zielony teren II Ogrodu Jordanowskiego. Po lewej stronie widoczna jest część boiska do piłki nożnej, a po prawej część górki z torem rolkowo-wrotkowym.
Strona główna  /  Dzieje się!  /  Dzieje się! w Jordanku 2023  /  AED już w Jordanku

AED już w Jordanku

AED już w Jordanku

16 stycznia
 
Każdy z nas może uratować życie!
Tydzień kończymy z przytupem - w placówce Jordanka przy ul. Bytnara 15a zainstalowaliśmy automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED)!
To urządzenie, które w przypadku nagłego zatrzymania krążenia udziela poszkodowanemu wstrząsu elektrycznego. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych – torbę z AED zabieramy ze sobą do miejsca udzielania pomocy.
 
Co ważne!
AED może być używany przez osoby bez specjalnego przygotowania – moduł doradcy RKO (czyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej) na bieżąco będzie podpowiadać jak należy masować serce konkretnej osoby, a polecenia głosowe prowadzą ratującego przez cały proces akcji ratunkowej.
 
Konieczność udzielenia pierwszej pomocy może nadejść w drodze do pracy, w szkole czy podczas zakupów w galerii handlowej. Pod podanymi w komentarzu linkami znajdziecie film instruktażowy przedstawiający użycie AED oraz opis pierwszej pomocy również z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.
 
Do dzieła! :)
 
 
 
Grafika informująca o automatycznym defibrylatorze zewnętrznym (AED) w placówce II Ogrodu Jordanowskiego