WYDARZENIA: Na zdjęciu widzimy zielony teren II Ogrodu Jordanowskiego. Po lewej stronie widoczna jest część boiska do piłki nożnej, a po prawej część górki z torem rolkowo-wrotkowym.

Akcja Żonkile

Akcja Żonkile

13 kwietnia

Bierzemy udział w akcji Żonkile 2023!

19 kwietnia przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN corocznie przeprowadza społeczno-edukacyjną akcję Żonkile, podczas której organizuje cykl wydarzeń, wystawy czasowe, udostępnia materiały edukacyjne szkołom oraz bibliotekom i instytucjom kultury, a 19 kwietnia wręczane są papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

W tym roku Ogród po raz pierwszy przyłącza się do akcji.

Z tej okazji zapraszamy Was na premierę krótkometrażowego filmu animowanego opartego na motywach książki "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall, a także do wykonania papierowego żonkila – w przyszłą środę znajdziecie u nas żółte szablony.
Chętnie obejrzymy z Wami filmy i animacje z poprzednich lat, a oprócz tego w mediach społecznościowych i na stronie internetowej udostępnimy słuchowiska i pozostałe materiały edukacyjne.

O wszystkich szczegółach poinformujemy Was w kolejnym wpisie, a już teraz zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym programem obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim: https://www.polin.pl/.../akcja-zonkile-2023-program-obchodow

Infografika akcji Żonkile