WYDARZENIA: Na zdjęciu widzimy zielony teren II Ogrodu Jordanowskiego. Po lewej stronie widoczna jest część boiska do piłki nożnej, a po prawej część górki z torem rolkowo-wrotkowym.
Strona główna  /  Dzieje się!

Dzieje się!

Wycieczki, festyny, pikniki, spotkania, konkursy, zabawa, WY!... czyli codzienność naszego Ogrodu. :)

Plenerowe pokazy filmowe

3 września
 
Witamy wrzesień, ale nie zamierzamy żegnać się z latem!
Pierwszy z trzech filmowych pokazów plenerowych odbędzie się już dzisiaj!
 
Dzięki Wyświetl Film zobaczymy:
 
→ 03.09 Na rauszu (reż. Thomas Vinterberg)
→ 10.09 C’mon C’mon (reż. Mike Mills)
Film zostanie wyświetlony z napisami ukraińskimi i polskimi
→ 17.09 Oto my (reż. Nir Bergman)
 
Do zobaczenia! 
 
Plakat promujący kino plenerowe na Mokotowie
 […]

Dzień Niepodległości Ukrainy

24 sierpnia

24 sierpnia Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości.

Od kilku miesięcy udostępniamy Jordankową przestrzeń wychowawcom i uczniom z Ukrainy. Wspólnie pracujemy, bawimy się, uczymy, a przede wszystkim cały czas się poznajmy. Wysłuchaliśmy ściskających gardło i serce historii, a nawet pieśni, w których pojawiał się niezmiennie jeden motyw – motyw powrotu do domu.

Z okazji Dnia Niepodległości życzymy wszystkim mieszkańcom Ukrainy jak najszybszych powrotów.

Do domu.
Do pracy.
Do czytania książki w ulubionym parku.
Do codzienności. 

Po lewej stronie grafiki znajduje się bukiet kwiatów ze słonecznikiem na pierwszym planie, a po prawej stronie widać pozujące uczennice z Ukrainy w narodowych strojach. […]

Wakacyjne kino plenerowe

19 sierpnia
 
Kino w mokotowskim Jordanku? Tak!
Już w tę niedzielę zapraszamy Was na wakacyjny seans filmowy organizowany przez Filmowa Stolica!
 
Film zostanie wyświetlony w II Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. Startujemy o 21:00!
 
A już we wrześniu, ponownie spotkamy się przed ekranem!
 
Tym razem dzięki Wyświetl Film zobaczymy:
 
→ 03.09 Na rauszu (reż. Thomas Vinterberg)
→ 10.09 C’mon C’mon (reż. Mike Mills)
Film zostanie wyświetlony z napisami ukraińskimi i polskimi
→ 17.09 Oto my (reż. Nir Bergman)
 
Do zobaczenia! 
Uwaga! Na plakacie wkradł się błąd - oczywście widzimy się w Jordanku. :)
 
Plakat promujący seanse plenerowe w dzielnicy Mokotów

 

 […]

Wakacyjne dyktando

10 sierpnia

Nawet w wakacje nie zapominajmy o ortografii!

Portal www.dyktanda.pl, popularyzujący znajomość ortografii poprzez organizowanie konkursów, przygotował tym razem totalną nowość - dyktando ze słuchu!

Ta funkcjonalność, od niedawna dostępna w serwisie, po raz pierwszy wykorzystana zostanie w konkursie. 

Uczestnicy będą mieli za zadanie zapisać bezbłędnie treść, którą usłyszą na nagraniu. Oceniana będzie również interpunkcja oraz rozpoczynanie wyrazu od małej lub wielkiej litery. Na szczęście nagranie będzie można dowolnie zatrzymywać, przewijać i odtwarzać tyle razy, ile dana osoba będzie potrzebować.

Wakacyjne dyktando 2022 odbędzie się już 11.08.2022 r. o godzinie 18:00. 

Zapisać można się na poniższej stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-wakacyjne-2022

Konkurs nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Wszyscy będą mile widziani i wszyscy powinni się świetnie bawić - dzieci, młodzież i dorośli!

Za najlepsze wyniki przewidziano nagrody: vouchery na korepetycje online lub naukę języków obcych w serwisie Tutors.live.

Już teraz zapisz się bezpłatnie na wakacyjne dyktando.

Powodzenia!

 […]

Zajęcia specjalistyczne w Jordanku

9 sierpnia

Zajęcia specjalistyczne dla dzieci z mokotowskich szkół trwają w Jordanku w najlepsze.

Nasi wychowawcy i trenerzy spisują się na medal! Dziekujemy koordynatorom i opiekunom grup szkolnych, a także Wam drodzy uczniowie - wspaniale spędzamy z Wami czas i... nie zamierzamy zwalniać! :)

Co takiego się u nas działo?

Pzygotowaliśmy naukę jazdy na rolkach, grę w rugbytag, zawody sportowe, zajęcia w Jordankowym zielkniku, malowanie na szkle, a wczoraj nasi podopieczni wzięli udział w przygotowanych animacjach plenerowych.

Przed nami jeszcze trzy dni zajęć! Nie możemy doczekać się kolejnych spotkań. :)

 

Zajęcia specjalistyczne w Jordanku - zbiór zdjęćZajęcia specjalistyczne w Jordanku - zbiór zdjęć […]

Zajęcia specjalistyczne w Jordanku

30 lipca
 
Już w poniedziałek stratują w Jordanku zajęcia specjalistyczne dla uczniów mokotowskich szkół!
 
Grupy będą miały okazję wziąć udział sportowych wyzwaniach i aktywnościach plastycznych, a także sprawdzą się w ogrodnictwie i rękodzielnictwie.
 
Oprócz zajęć z wychowawcami II Ogrodu Jordanowskiego, w tym roku zaprosiliśmy do współpracy dwie organizacje - nasi podopieczni będą mogli sprawdzić swoje siły w jeździe na rolkach oraz w treningach rugby Tag!
 

→ Łukasz Skibiński jest założycielem klubu Skating Academy, którego celem jest nauka jazdy na łyżwach figurowych, nauka gry w hokeja, nauka jazdy na rolkach. W wieku 5 lat zaczął zawodowo uprawiać łyżwiarstwo figurowe w warszawskim klubie RKS Marymont Warszawa, a już po kilku latach rozpoczął również grę w hokeja, żeby w końcu zrezygnować z tańców na lodzie na rzecz strzelania bramek na taflach lodowisk. Reprezentował kluby w Polsce i za granicami naszego kraju. Na co dzień Pan Łukasz prowadzi lekcje wychowania fizycznego - latem na rolkach, a w zimę na lodzie w Piasecznie, na obiekcie, którego jest kierownikiem. Współpracuje z zaprzyjaźnionym domem dziecka i przedszkolem, gdzie prowadzi zajęcia sportowe. Jest także organizatorem imprez i warsztatów sportowych, m.in. Mistrzostw Polski w Hokeju na lodzie na małych lodowiskach, Otwartych Mistrzostw Warszawy w hokeju na lodzie dzieci i dorosłych.

→ Saxon Garden RFC to stowarzyszenie, które zajmuje się popularyzacją rugby w Polsce. Organizują treningi i warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Kilkukrotnie mogliście spotkać trenerów stowarzyszenia na naszym boisku – cyklicznie organizują weekendowe treningi otwarte.

 
Jesteśmy przekonani, że nasi wakacyjni wychowankowie spędzą z nami czas wypełniony rozwijającymi zainteresowania aktywnościami!
 
Psst! Mamy też niespodziankę dla wszystkich odwiedzających Ogród. Na razie nie zdradzamy co to takiego, ale zarezerwujcie czas na wizytę w Jordanku już 9 sierpnia. :))
 
Zdjęcia z trenerem jazdy na rolkach oraz ujęcie treningu raugby Tag na terenie Jordanka
 
 […]

78. rocznica Powstania Warszawskiego

29 lipca

W poniedziałek, 1 sierpnia, mija 78 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem obchodów 78. rocznicy Powstania Warszawskiego na Mokotowie: TUTAJ

 […]

Wakacje w Jordanku

18 lipca

Nasza placówka tętni życiem także w wakacje!

Udostępniliśmy teren Ogrodu przy ul. Odyńca 6 Fundacji Inna Przestrzeń, która zorganizowała półkolonie dla polskich i ukraińskich dzieci.

Dzięki temu od rana budynek wypełnia śmiech dzieci, tupot ich nóg i odgłosy zajęć. A zajęć jest naprawdę dużo - nauka języka polskiego dla ukraińskich dzieci i angielskiego dla polskich uczestników, zajęcia taneczne, plastyczne, teatrzyk, eksperymenty i wiele, wiele innych!

Ogromnie cieszymy się z współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń, która na pewno nie skończy się na jednym wspólnym przedsięwzięciu. 

Wielokolorowy plakaat z informacjmi dot. półkolonii organizowanych przez Fundację Inna Przestrzeń
 […]

Trening rugby tag w II Ogrodzie Jordanowskim

15 lipca

Zapraszamy na kolejne spotkanie z rugby tag na boisku Jordanka! Tym razem będzie to trening rozpoczynający cykl spotkań!

→ Nieważne, w jakim wieku jesteś, jaką obecnie masz kondycję, czy to, że nie posiadasz profesjonalnego sprzętu.

→ Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby - zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz zapewniają niezbędny sprzęt sportowy.

Widzimy się w każdą sobotę, w godzinach 13.00-14.30 na boisku II Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Odyńca 6. 
 
→ Czym jest rugby tag? Zachęcamy do odwiedzenia profilu organizatorów treningu @saxongardenrfc.
 
 […]

Wakacje w Jordanku

5 lipca
 
Wakacje trwają w najlepsze! 
I choć aura postanowiła spłatać nam figla, to cieszymy się, że mimo niepogody, odwiedziny w Jordanku wpisują się w Wasze codzienne aktywności! Tym samym przypominamy, że cały czas pozostajemy do Waszej dyspozycji.
 
Jesteśmy z Wami również w soboty!
Przez cały lipiec obie placówki II Ogrodu Jordanowskiego działają od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-17.00.
 
Plażówka w Jordanku
Czy wiecie, że przy ul. Odyńca 6 mamy boisko do gry w siatkówkę plażową? Wczoraj zostało wymienione podłoże oraz piasek, a boisko jest już gotowe na rozgrywki. Zbierajcie drużynę i chodźcie do nas!
 
Kurtyna Wodna
Do Jordanków powróciły kurtyny wodne! Zachęcamy do schładzania się w upalne dni, a jednocześnie prosimy o rozwagę w korzystaniu z aktywności podczas wysokich temperatur. Pamiętajcie o nawodnieniu, kremach z filtrem i nakryciach głowy.
 
Nowa przestrzeń
Przy ul. Odyńca 6 została udostępniona dodatkowa przestrzeń dla Odwiedzających – duży, zadaszony taras z ławeczkami, stołami i krzesłami. Idealny do wspólnych posiłków na świeżym powietrzu, do pracy, czy najzwyczajniej do odpoczynku.
 
Wypożyczalnia sprzętu, sale sportowe i świetlica
Cały czas działa wypożyczalnia sprzętów sportowych i leżaków. Czekają na Was świetlice pełne gier planszowych, a także sale do gry w tenisa stołowego oraz bilard.
 
Sale zabaw
Naszych najmłodszych odwiedzających wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do Jordankowa i na salę sportową w lokalizacji przy ul. J. Bytnara „Rudego” 15a. W sali znajdziecie sprzęty sportowe, materace, książki, kolorowanki i zabawki edukacyjne.
 
Zajęcia specjalistyczne dla grup zorganizowanych
W sierpniu, w dniach 01.08-12.08 odbywają się zajęcia specjalistyczne dla grup zorganizowanych – ale spokojnie! Na bieżąco będziemy informować o zmianach na naszej stronie internetowej i Facebooku.
 
Akcja Integracja!
Akcja Integracja to projekt dla młodzieży polskiej i ukraińskiej w wieku 14-18 lat oraz dla dzieci młodszych, od 7 roku życia. Miesiąc wakacji polskojęzycznych dla uczestników ukraińskich i anglojęzycznych zajęć dla uczestników polskich w formie półkolonii. W programie wycieczki po Warszawie oraz wspólne przygotowanie projektu artystycznego.
Przewidziane są 2 turnusy:
- 11-29 lipca
- 1-27 sierpnia
Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:00 w kilku lokalizacjach:
- Praga Północ: DK Praga ul. Dąbrowszczaków 2
- Żoliborz: 1 LO im B. Limanowskiego ul. Felińskiego 15
- Mokotów: II Ogród Jordanowski ul. Odyńca 6
Więcej informacji na stronie organizatora: TUTAJ
 
Grafika z wymienionymi aktywnościami wakacyjnymi, które czekają na odwiedzających w II Ogrodzie Jordanowskim
 […]