WYDARZENIA: Na zdjęciu widzimy zielony teren II Ogrodu Jordanowskiego. Po lewej stronie widoczna jest część boiska do piłki nożnej, a po prawej część górki z torem rolkowo-wrotkowym.
Strona główna  /  Wydarzenia

Wydarzenia

Wycieczki, festyny, pikniki, spotkania, konkursy, zabawa, WY!... czyli codzienność naszego Ogrodu. :)

Turniej o Puchar Dyrektora II Ogrodu Jordanowskiego

23 czerwca

Podczas wczorajszego Turnieju piłkarskiego o Puchar Dyrektora II Ogrodu Jordanowskiego wszyscy odwiedzający mieli okazję podziwiać emocjonujące zmagania uczniów, którzy na co dzień korzystają z boiska na terenie Jordanka.

Królem Strzelców został Szymon S.!

Najlepszym Zawodnikiem okazał się Michał K.!

Najlepszym Bramkarzem okrzyknięto Fabio U.!

A przez cały mecz, opiekę nad całym wydarzeniem sprawowali nasi niezawodni Wychowawcy - Mikołaj Grzybowski i Paweł Misztalski

Dziękujemy za rozgrywki!

Uczestnicy Turnieju Piłkarskiego o Puchar Dyrektora II Ogrodu Jordanowskiego […]

Budżet Obywatelski 2023

22 czerwca

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim na rok 2023!
Poznajcie i zagłosujcie na pomysły, których realizacja może mieć miejsce na terenie II Ogrodu Jordanowskiego - po kliknięciu w nazwę projeku, przekieruje Was do jego dokładnego opisu.
Badania profilaktyczne to testy diagnostyczne, które mają za zadanie wykrycie nawet najdrobniejszych nieprawidłowości, które mogłyby wskazywać na wczesne etapy rozwoju wielu chorób. Projekt zakłada przeprowadzenie pikniku medycznego, który będzie trwał 2 dni na terenie Dzielnicy, w którym zostaną przeprowadzane badania profilaktyczne dla wszystkich chętnych mieszkańców.
 
Spotkania z muzyką klasyczną – koncerty będą miały formę dostosowaną do wspomnianych grup odbiorców – młodzież, dorośli, seniorzy oraz dzieci, w tym osoby niepełnosprawne ruchowo bądź intelektualnie.
Najmłodsi uczestnicy w trakcie spotkań poznają instrumenty, będą mogli je obejrzeć je z bliska – zobaczyć, jak działają oraz wziąć udział w zabawach tanecznych.
Z roku na roku rower staje się coraz bardziej popularnym i dla wielu osób całorocznym środkiem transportu w mieście. Stojaki zapewnią miejsca dla rowerów tych, którzy korzystają z zasobów Ogrodu nie tylko wiosną i latem, ale także w ciągu całego roku szkolnego, kiedy w Jordanku odbywają się bezpłatne zajęcia dydaktyczne.
 
W myśl idei Bookcrossingu, czyli publicznej wymiany książek z prywatnych zbiorów na pozycje pozostawione przez innych mieszkańców, w II Ogrodzie Jordanowskim udostępniona zostanie specjalnie zaprojektowana zewnętrzna szafa, która posłuży mieszkańcom Warszawy jako miejsce wypożyczania i wymiany przeczytanych książek oraz gazet.
Regularna aktywność fizyczna jest istotna w każdej grupie wiekowej i przyczynia się m.in. do znacznej poprawy wydolności układu krążenia i oddechowego, wzmacnia mięśnie, poprawia motorykę, a także wpływa na utrzymywanie właściwej masy ciała.
Dbając o formę fizyczną, troszczymy się również o naszą kondycję psychiczną – większa odporność na stres, właściwa regulacja emocji, zauważalnie lepsze samopoczucie, to tylko niektóre z benefitów regularnie wykonywanych ćwiczeń.
Projekt zakłada ustawienie trzech zestawów pojemników do segregacji odpadów w formie kolorowych zwierzaków, na terenie II Ogrodu Jordanowskiego.
Forma ma być atrakcyjna dla najmłodszych warszawiaków i zachęcać ich do segregacji odpadów.
 
Realizacja projektu posłuży skutecznej ochronie szeregu gatunków ptaków, gniazdujących od dawna w skrzynkach lęgowych, zawieszonych w zieleni miejskiej Mokotowa. Doświadczenia nad zastosowaniem skrzynek lęgowych dla ptaków w zieleni miejskiej, także na Mokotowie, wskazują jednoznacznie, że skrzynki te są chętnie i masowo zajmowane przez około 10 gatunków ptaków, zazwyczaj budujących gniazda w dziuplach drzew – których z uwagi na usuwanie starych drzew w celu zachowania bezpieczeństwa publicznego, jest w mieście coraz mniej.
 
Zagłosować możecie:
→ przez internet – na stronie BO >KLIK<
→ papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania
 
 
 […]

Zajęcia plastyczne w Jordanku

21 czerwca

Na przedwakacyjnych zajęciach plastycznych, Wychowankowie razem z Panią Zofią Nowak, stworzyli własne kompozycje malarskie. Niech żyje abstrakcja!

Abstrakcyjne kompozycje własne Wychowawnków II Ogrodu Jordanowskiego […]

II. Rodzinny Piknik ze św. Antonim

13 czerwca

Minionej niedzieli miało miejsce kolejne wydarzenie plenerowe na terenie II Ogrodu Jordanowskiego. Rodzinny Piknik ze św. Antonim już po raz drugi zgromadził w Jordanku mieszkańców Warszawy i zaprosił do wspólnego świętowania. Urząd Dzielnicy Mokotów i Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej we współpracy z jednostkami partnerskimi zorganizowały niesamowite atrakcje i aktywności dla uczestników w każdym wieku.

Dziękujemy za Waszą obecność! Do zobaczenia niebawem!

Plakat II. Pikniku Rodzinnego ze św. Antonim, koncert zespołu ludowego i atrakcje dla odwiedzających […]

XVI. Mokotowski Festyn Wakacyjny

10 czerwca

Dziękujemy za Waszą obecość na dzisiejszym XVI. Mokotowskim Festynie Wakacyjnym zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowym! Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze, jak my!

Festyn był wspaniałą okazją do zapoznania się z zasadami, które zapewnią nam wszytskim bezpieczne wakacje.

Dodatkowo na terenie II Ogrodu Jordanowskiego czekały m.in. ulubione dmuchańce, nauka lepienia z gliny, strzelanie z łuku, a także imponujące występy uczniów i uczennic z mokotowskich szkół i domów kultury oraz pokaz gimnastyczno-artystyczny grupy JunaSport.

Wspaniale było się z Wami zobaczyć!

16. Mokotowski Festyn Wakacyjny - pokazy artystyczne, nauka zasad bezpieczeństwa, karate, dmuchańce dla dzieci […]

Trening rugby tag w II Ogrodzie Jordanowskim

9 czerwca
 
Tydzień temu, razem z grupą Saxon Garden RFC, mieliśmy okazję poznać nieco lepiej czym jest rugby tag.
A już teraz, zapraszamy Was na kolejne spotkania na boisku Jordanka!
→ Nieważne, w jakim wieku jesteś, jaką obecnie masz kondycję, czy to, że nie posiadasz profesjonalnego sprzętu.
→ Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby - zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz zapewniają niezbędny sprzęt sportowy.

Widzimy się w niedziele (12.06), w godzinach 12.00-13.30 na boisku II Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Odyńca 6. 
 
→ Czym jest rugby tag? Zachęcamy do odwiedzenia profilu organizatorów treningu @saxongardenrfc.
 
 […]

Warszawski Festiwal Teatralny Młodych

9 czerwca
 
W dniach 02-05.06 młodzież XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego uczestnicząca w zajęciach teatralnych w II Ogrodzie Jordanowskim, wzięła udział w Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych.
Finałowy pokaz pt. "Uwaga nadchodzi!" w teatrze Stara Prochownia SCEK wzbudził entuzjazm widowni (blisko 100 osób) i otrzymał pozytywne oceny jury (III nagroda).
 
W pięćdziesięciominutowym przedstawieniu zaprezentowano kilkanaście scen o tematyce wojennej. Autorką scenariusza jest Elżbieta Pawlik (XLIX LO im. J. W. Goethego), a reżyseria to wspólne dzieło Pani Elżbiety i Pana Roberta Samota - wychowawcy II Ogrodu Jordanowskiego.
 
Tą współpracą Ogrodu i XLIX LO im. J. W. Goethego kończymy owocny sezon artystyczny!

Warto dodać, iż wychowankowie sekcji teatralnej Pana Roberta Samota uczestniczyli również w innych przeglądach i konkursach zdobywając liczne nagrody.

Oficjalny plakat Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych […]

Mój spacer po Warszawie - Warszawa Miasto Młodych

8 czerwca

Uczestnicy Warsztatów manualnych ponownie nagrodzeni! 

W wernisażu Mój spacer po Warszawie - Warszawa Miasto Młodych, wyróżnione zostały Hania S. (II miejsce) i Iga G. (wyróżnienie). W swoich pracach zaprezentowały Warszawę widzianą z ich perspektywy - perspektywy młodych mieszkańców.

Kto z Was poznaje namalowane miejsca? :)

Uczestniczki Warsztatów Manualnych oraz ich nagrodzone prace […]

Parada Syrenki

6 czerwca

W sobotę, 4 czerwca, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Parada Syrenki!

Spod Pomnika Kopernika w kierunku Placu Zamkowego, przy dźwiękach występów m.in. zespołu Fasolki, Ritmo Bloco, Brass Federacja, czy Singin’ Birds, kolorowe platformy i artyści zapewniali wszystkim zgromadzonym niesamowite widowisko.

II Ogród Jordanowski wraz z Młodzieżowym Domem Kultury reprezentowali Dzielnicę Mokotów!

Kolaż zdjęć z Parady Syrenki - reprezentacja Mokotowa oraz platforma Dzielnicy Mokotów z Syrenką

 […]

XVI. Mokotowski Festyn Wakacyjny

6 czerwca

Witajcie w poniedziałek!

Już dziś zapraszamy na XVI. Mokotowski Festyn Wakacyjny, który odbędzie się 10 czerwca 2022 r. w godzinach 10.00-14.00 na terenie II Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Odyńca 6.

Festyn ma na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzenia wakacji.

W programie m.in. występy zespołów tanecznych, śpiew i muzyka, a także liczne quizy, zabawy i konkursy z nagrodami.

Dla odważnych - Byk rodeo i Euro Bungee!

Festyn organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi kierującymi swoją ofertę profilaktyczną do dzieci i młodzieży.

Kolorowy plakat 16. Mokotowskiego Festynu Wakacyjnego […]