WYDARZENIA: Na zdjęciu widzimy zielony teren II Ogrodu Jordanowskiego. Po lewej stronie widoczna jest część boiska do piłki nożnej, a po prawej część górki z torem rolkowo-wrotkowym.
Strona główna  /  Wydarzenia  /  Dzieje się! w Jordanku  /  Budżet Obywatelski 2023

Budżet Obywatelski 2023

22 czerwca

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim na rok 2023!
Poznajcie i zagłosujcie na pomysły, których realizacja może mieć miejsce na terenie II Ogrodu Jordanowskiego - po kliknięciu w nazwę projeku, przekieruje Was do jego dokładnego opisu.
Badania profilaktyczne to testy diagnostyczne, które mają za zadanie wykrycie nawet najdrobniejszych nieprawidłowości, które mogłyby wskazywać na wczesne etapy rozwoju wielu chorób. Projekt zakłada przeprowadzenie pikniku medycznego, który będzie trwał 2 dni na terenie Dzielnicy, w którym zostaną przeprowadzane badania profilaktyczne dla wszystkich chętnych mieszkańców.
 
Spotkania z muzyką klasyczną – koncerty będą miały formę dostosowaną do wspomnianych grup odbiorców – młodzież, dorośli, seniorzy oraz dzieci, w tym osoby niepełnosprawne ruchowo bądź intelektualnie.
Najmłodsi uczestnicy w trakcie spotkań poznają instrumenty, będą mogli je obejrzeć je z bliska – zobaczyć, jak działają oraz wziąć udział w zabawach tanecznych.
Z roku na roku rower staje się coraz bardziej popularnym i dla wielu osób całorocznym środkiem transportu w mieście. Stojaki zapewnią miejsca dla rowerów tych, którzy korzystają z zasobów Ogrodu nie tylko wiosną i latem, ale także w ciągu całego roku szkolnego, kiedy w Jordanku odbywają się bezpłatne zajęcia dydaktyczne.
 
W myśl idei Bookcrossingu, czyli publicznej wymiany książek z prywatnych zbiorów na pozycje pozostawione przez innych mieszkańców, w II Ogrodzie Jordanowskim udostępniona zostanie specjalnie zaprojektowana zewnętrzna szafa, która posłuży mieszkańcom Warszawy jako miejsce wypożyczania i wymiany przeczytanych książek oraz gazet.
Regularna aktywność fizyczna jest istotna w każdej grupie wiekowej i przyczynia się m.in. do znacznej poprawy wydolności układu krążenia i oddechowego, wzmacnia mięśnie, poprawia motorykę, a także wpływa na utrzymywanie właściwej masy ciała.
Dbając o formę fizyczną, troszczymy się również o naszą kondycję psychiczną – większa odporność na stres, właściwa regulacja emocji, zauważalnie lepsze samopoczucie, to tylko niektóre z benefitów regularnie wykonywanych ćwiczeń.
Projekt zakłada ustawienie trzech zestawów pojemników do segregacji odpadów w formie kolorowych zwierzaków, na terenie II Ogrodu Jordanowskiego.
Forma ma być atrakcyjna dla najmłodszych warszawiaków i zachęcać ich do segregacji odpadów.
 
Realizacja projektu posłuży skutecznej ochronie szeregu gatunków ptaków, gniazdujących od dawna w skrzynkach lęgowych, zawieszonych w zieleni miejskiej Mokotowa. Doświadczenia nad zastosowaniem skrzynek lęgowych dla ptaków w zieleni miejskiej, także na Mokotowie, wskazują jednoznacznie, że skrzynki te są chętnie i masowo zajmowane przez około 10 gatunków ptaków, zazwyczaj budujących gniazda w dziuplach drzew – których z uwagi na usuwanie starych drzew w celu zachowania bezpieczeństwa publicznego, jest w mieście coraz mniej.
 
Zagłosować możecie:
→ przez internet – na stronie BO >KLIK<
→ papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania