Na fotografii znajduję się kawałek terenu II Ogrodu Jordanowskiego na ul. A.E. Odyńca 6. Możemy na niej zauważyć huśtawki dla dzieci młodszych i starszych, tor rolkowo- wrotkowy.
Strona główna  /  Wydarzenia  /  2020/2021  /  Koło teatralne

Koło teatralne

Jedną z atrakcji w ramach akcji "Zimy w mieście" w IIOJ był pokaz dwóch monodramów teatralnych w wykonaniu uczestniczek naszego Koła Teatralnego- Magdy Witkowskiej i Kasi Ziaji. Monodram Magady pt. "Krew" oparty był na tekstach W. Szekspira i J. Słowackiego. Monodram Kasi zawierał fragmenty dramatu W. Gombrowicza pt. "Iwona, Księżniczka Burgunda". W finale występu obie wykonawczynie połączyły swe siły, odgrywając dramatyczną etiudę bez słów. Spektakle spotkały się z żywą reakcją publiczności w różnym wieku. Po godzinnych przeżyciach artystyczych, widzowie nagrodzili wykonawczynie gromkimi brawami. Całość spotkania zwieńczyły wspólne fotografie widzów wraz z przyszłymi aktorkami. Opiekę artystyczną nad całością projektu sprawował instruktor teatralny Robert Samot.

 

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania monodramów wychowanek II Ogrodu Jordanowskiego w wersji audio! Po kliknięciu w Słuchowisko (261MB, mp3), bądź transkrypcja do pliku audio(51KB, doc) zostaną Państwo przeniesieni na stronę z nagraniem lub tesktem.