Na fotografii znajduję się kawałek terenu II Ogrodu Jordanowskiego na ul. A.E. Odyńca 6. Możemy na niej zauważyć huśtawki dla dzieci młodszych i starszych, tor rolkowo- wrotkowy.
Strona główna  /  Wydarzenia  /  2020/2021  /  Ferie zimowe 2021

Ferie zimowe 2021

Nadszedł długo oczekiwany przez uczniów okres w roku- FERIE ZIMOWE! Dzieci mają czas na regenerację i odpoczynek od szkoły. My natomiast nie próżnujemy i organizujemy rozmaite zajęcia, aby w obecnej sytuacji dzieci nie spędziły całego czasu wolnego w domach. Jednego dnia odbywają się ćwiczenia sportowe, drugiego zaś wysilamy głowy na zadaniach logicznych, a trzeciego... sprawdźcie sami! 

Mamy za sobą kolejny dzień szalonych zabaw w II Ogrodzie Jordanowskim! Tym razem skorzystaliśmy z uroków spoźnionej zimy i wreszcie otworzyliśmy sezon saneczkowy. Ale była jazda! Nawet wychowawcy zjeżdżali z nami "z górki na pazurki". Na tym się jednak nie skończyło - stoczyliśmy bitwę na śniezki i lepiliśmy bałwany, a nawet samochody! Po zakończonych na dworzu zabawach, wróciliśmy do sali, gdzie czekało na nas pewne zwierzątko. Czy wiecie, że tzw. świnka morska w rzeczywistości jest określana mianem kawii domowej? Tej i innych ciekawostek na tamet gryzoni dowiedzieliśmy się od właścicielki uroczych świnek o imionach Figa i Misia. Po skończonej i bezpiecznej zabawie, aby nie przemęczać zwierzątek, zabraliśmy się za tworzenie kolorowych masek karnawałowych. Czy to znak, że niedługo pora na bal? Mamy taką nadzieję.

O czymś zapomnieliśmy! Czy wiedzieliście, że teren naszego Ogrodu został wybrany jako miejsce lądowania dla bardzo dziwnych, śnieżnych stworków? Ludzie mówią, że są niezwykle miłe i przyjazne, a w dodatku niekłopotliwe w relacjach i "obsłudze" - nawet nic nie jedzą. Z pewnością też nie zasługują na epitatety jakimi człowiek je obdarza. Popatrzcie sami, jakie są sympatyczne: