Znajdujesz się w: 
O nas

II Ogród Jordanowski zwany potocznie JORDANKIEM to publiczna placówka oświatowo-wychowawcza m.st. Warszawy mieszcząca się w dzielnicy Mokotów przy ulicy Odyńca 6. Placówka organizuje zajęcia opiekuńcze, wychowawcze, dydaktyczne, kulturalne oraz rekreacyjno-sportowe. Placówka nasza propaguje idee doktora Henryka Jordana – założyciela pierwszego grodu jordanowskiego - poprzez organizowanie w sposób czynny, atrakcyjny i efektywny czasu wolnego. Oferowane przez placówkę zajęcia dają możliwość wypoczynku, rozrywki, sportu, zabawy, rozwoju zainteresowań i uzdolnień oraz wyrównywania zaległości szkolnych. Oferta zajęć Ogrodu skierowana jest do dzieci oraz młodzieży.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

II Ogród Jordanowski to dwukondygnacyjny budynek z czterema salami dydaktycznymi i z dwoma salami sportowymi wyposażonymi w stoły do ping-ponga, bilard i grę „piłkarzyki” oraz rozległy teren rekreacyjno-sportowym o łącznej powierzchni 1,8 ha wyposażony w sprzęt i urządzenia zabawowe: huśtawki, bujaki na sprężynie, zjeżdżalnie, zestawy zabawowe z mostkiem falującym, spadzistą ścianką wspinaczkową, tunelem sieciowym, rusztowanie liniowe oraz urządzenia sprawnościowe: fala morska i piruet.

Na naszym terenie znajduje się boisko do piłki nożnej, koszykówki oraz siatkówki a także dwa stoły do tenisa stołowego, szachów i gry w "piłkarzyki".

Urządzenia nasze spełniają europejskie normy bezpieczeństwa. Teren Ogrodu to również górka dostosowana zimą do uprawiania sportów zimowych, latem przekształcana w amfiteatr ze sceną i miejscami do siedzenia.

Na naszym terenie znajduje się także tor wrotkowo-rolkowy oraz strefa relaksu . Z rozległego terenu rekreacyjno-spotowego II Ogrodu mogą korzystać osoby zewnętrzne przez cały rok kalendarzowy w godzinach 8:00-21:00 (w okresie jesienno-zimowym do zapadnięcia zmroku). Pierwszeństwo w korzystaniu z terenu mają jednak wychowankowie Ogrodu
- uczestnicy zajęć organizowanych przez placówkę.
Użytkowanie terenu regulują „Zasady korzystania z terenu” – tablica informacyjna przy wejściu głównym od Al. Niepodległości - regulamin
Wypożyczanie sprzętu sportowego jest bezpłatne i odbywa się w budynku placówki za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości.