Na zdjęciu widoczny jest żółty budynek placówki II Ogrodu Jordanowskiego na ul. J. Bytnara "Rudego" 15a. Widoczna jest również zielona tablica informacyjna w kształcie sowy z aktualnymi powiadomieniami.
Strona główna  /  O nas  /  Ogólne informacje

Ogólne informacje

II Ogród Jordanowski zwany potocznie JORDANKIEM to publiczna placówka oświatowo-wychowawcza m.st. Warszawy mieszcząca się w dzielnicy Mokotów, prowadzącą swoją działalność w dwóch lokalizacjach ul. Odyńca 6, ul. Bytnara „Rudego” 15A. Placówka organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, dydaktyczne, rekreacyjno-sportowe oraz kulturalne. Nasza placówka propaguje idee doktora Henryka Jordana – założyciela pierwszego ogrodu jordanowskiego w Krakowie - poprzez organizowanie w sposób czynny, urozmaicony czasu wolnego swoim wychowanków. Oferowane przez placówkę zajęcia dają możliwość nauki, rozwoju zainteresowań i uzdolnień, wyrównywania zaległości szkolnych, sportu, zabawy oraz wypoczynku, Oferta zajęć Ogrodu skierowana jest do dzieci oraz młodzieży m.st. Warszawy. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

II Ogród Jordanowski to dwa budynki ulokowane w dwóch miejscach, w których znajdują się sale dydaktyczne i sportowe- wyposażone w urządzenia typu (stoły do ping- ponga, bilard, grę w piłkarzyki)oraz dwa tereny rekreacyjno- sportowe o łącznej powierzchni 3,5 ha, wyposażone w sprzęt i urządzenia zabawowe: huśtawki, bujaki na sprężynie, zjeżdżalnie, ścianki w wspinaczkowe, sieciowe rusztowania linowe oraz urządzenia muzyczne. Na terenach znajdują się boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki oraz terenowe urządzenia sportowe: zewnętrze stoły do tenisa, szachów, gry w piłkarzyki. Nasze urządzenia posiadają certyfikaty. W lokalizacji przy ul. Odyńca znajduje się górka, umożliwiająca w zimie zjazdy na sankach, w lecie zjazdy na deskorolkach.

Pierwszeństwo w korzystaniu z terenu mają wychowankowie Ogrodu
- uczestnicy zajęć organizowanych przez placówkę.

Użytkowanie terenu regulują „Zasady korzystania z terenu” –Wypożyczanie sprzętu sportowego jest bezpłatne i odbywa się w budynku placówki za okazaniem ważnego dokumentu tożsamości.